Dlaczego warto skorzystać z oferty ubezpieczenia utraty dochodu?

Ubezpieczenie utraty dochodu zapewnia nam wypłatę umówionej kwoty miesięczne odszkodowania przez czas określony

Dla kogo skierowane jest ubezpieczenie utraty dochodu?

W dzisiejszych (niestety trudnych czasach) ubezpieczenie utraty dochodu jest naprawdę bardzo popularne. Dla kogo jest ono najczęściej skierowane? Tak naprawdę skierowane jest ono głównie do samozatrudnionych osób czy też dla osób, które prowadzą swoją własną działalność gospodarczą. Możemy tutaj śmiało wymienić między innymi przedsiębiorców, lekarzy, dentystów, adwokatów, radców prawnych, notariuszy, artystów, twórców lub też innych osób, które prowadzą działalność gospodarczą na swoje własne ryzyko.

Ubezpieczenie utraty dochodu zapewnia nam wypłatę umówionej kwoty miesięczne odszkodowania przez czas określony. Oczywiście ma to miejsce w sytuacji, gdy nie możemy wykonywać własnego zawodu czy też działalności na skutek choroby czy też wypadku. Nawet w przypadku płacenia jedynie minimalnych składek ZUS, gwarantuję ochronę realną dochodu, uniezależniając osobę ubezpieczoną od wypłat ZUS. Możemy także liczyć na wysokie limity od odpowiedzialności czy też kształtowanie swobodne sum ubezpieczenia. W przypadku szkody, to gwarancja wypłaty odszkodowania natychmiast się pojawia. Możemy liczyć na korzystne stawki ubezpieczenia za długie okresy pokrycia oraz także za wysokie limity.

Jednak, aby mieć pewność, że trafiliśmy na najbardziej korzystną ofertę, to powinniśmy ją porównać z innymi. Zatem decyzji o ubezpieczeniu nie powinniśmy podejmować spontanicznie. Wszystko powinno być przemyślane oraz jak najbardziej przeanalizowane. Na spontaniczne akcje nie ma tutaj miejsca. Bez porady fachowca (gdy nasza wiedza nie jest imponująca) także się uda. Wiedzmy o tym. Poświęćmy zatem na to trochę czasu. Jakby nie było nigdy nie wiemy co nam się przydarzy, a to ubezpieczenie daje nam poczucie bezpieczeństwa, które jest tak bardzo ważne.

Ludzie zdjęcie utworzone przez prostooleh - pl.freepik.com